«Сонячний» вітамін D для імунітету

Вітаміни і БАДи преміум якості виробництва США. KnopMax® Вітаміни, Омега 3, Турмерик Куркумин, Колаген, Спіруліна, Мультівітаміни, Пробиотик і багато інших преміум продуктів торгової марки KnopMax®. Зроблено в США

«Сонячний» вітамін D для імунітету

А ви знаєте, що вітамін D- один з найголовніших для імунітету? До недавнього часу дефіцит вітаміну D був пов’язаний тільки з ризиком розвитку рахіту. За даними останніх досліджень, вітамін D має вирішальне значення в боротьбі з різними інфекціями. Зокрема, вітамін D активує роботу імунних клітин, які блокують вторгнення бактерій і вірусів. Виявлення нової ролі вітаміну D стало справжнім проривом, адже раніше ніхто і припустити не міг, що він настільки важливий для імунітету. Крім того, порівняно недавно було доведено, що вітамін D має протиракову дію. Дослідження, що проводилося в 2015 – 2019 роках, показало, що щоденний прийом вітаміну D вдвічі знижує ризик розвитку ракових пухлин товстої кишки, молочної залози і яєчників.

Вітамін D нерідко називають «сонячним» вітаміном – саме під впливом сонячних променів він починає вироблятися в шкірі людини. Однак восени і взимку в Україні, через нестачу сонця ми відчуваємо дефіцит вітаміну D. Звичайно, його можна заповнити з продуктів – найбільша кількість цього вітаміну міститься в жирних сортах риби, яєчному жовтку і вершковому маслі. Але його середньодобову норму досить складно отримати з раціону, адже для цього необхідно з’їдати, наприклад, 24 яєчних жовтки або близько двох кілограмів вершкового масла щодня. Тому для людей будь-якого віку рекомендується додатковий прийом вітаміну D у вигляді харчових добавок, особливо з вересня по травень.